szukaj
Wiosna Jazzowa Zakopane - kultura - impreza cykliczna - Zakopane

Wiosna Jazzowa Zakopane

impreza cykliczna

Trasa
Zapisz
ZADZWOŃ
WWW

Mapa
Zakopane

Godziny otwarcia
{main_atraction_hours_sezon_}
Facebook
E-mail

Zakopiańska Wiosna Jazzowa jest wydarzeniem muzycznym, które na stałe wpisało się w kalendarz miasta. Pierwsza edycja miała miejsce w 2004 roku, gdy Unia Europejska rozszerzyła się o kolejnych członków, w tym Polskę.


Festiwal poza współczesnym akcentem, nawiązuje również do tradycji, jazz w Zakopanem rozbrzmiewał już w latach 30. XX wieku.
United Europe Jazz Festival odbywa się w okresie od końca kwietnia do połowy mają także w miastach: Banska Bystrica (SK), Hradec Kralove (CZ) i Salgotarjan (HU).


Zakopiański festiwal jazzowy to bogaty program polskich, jak i zagranicznych gwiazd. W trakcie piętnastu edycji festiwalu gościliśmy artystów m.in. z Ameryki, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Estonii, Włoch i Czech, a byli wśród nich Chris Barber, Enrico Rava, Ondrej Havelka, Stanley Breckenridge, legendarny Golden Gate Quartet, Jacksons Singers, Harriet Lewis, czy też Nigel Kennedy. Polską scenę jazzową reprezentowali m.in. Tomasz Stańko, Wojciech Karolak, Janusz Muniak, Urszula Dudziak, Zbigniew Namysłowski, Piotr Baron, Janusz Muniak, Adam Bałdych, Leszek Możdżer, Włodek Pawlik. 
Galeria zdjęć (1)
Wiosna Jazzowa Zakopane - kultura - impreza cykliczna - Zakopane


POLECAMY
copyright © 2022 Region Tatry - wszelkie prawa zastrzeżone. Przebywając na stronie akceptujesz Politykę prywatności serwisu Region Tatry
zamknij
Wiosna Jazzowa Zakopane
Zakopane,