szukaj
papugarnie Zakopane
papugarnia  |  Zakopane
Papugarnia w Zakopanem Papugarnia Egzotyczne Zakopane jako jedyna jest objęta Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta i jest największym tego typu obiektem w Małopolsce. ...


POLECAMY
Co warto wiedzieć!
Papugarnie Zakopane

Papugarnie w Zakopanem. Egzotyka pod Tatrami

Góry, góry, Krupówki…może warto urozmaicić pobyt w mieście pod Giewontem? Papugarnie w Zakopanem są świetnym pomysłem na spędzenie wolnego czasu. Dla dzieci jest to niesamowite doświadczenie obcowania z ptakami i to bardzo egzotycznymi, z którymi mogą sobie zrobić zdjęcie. Jest to doskonała propozycja dla turystów indywidualnych oraz grup szkolnych lub kolonijnych. Tutaj nikt nie będzie się nudził.

Największa Papugarnia Egzotyczne Zakopane

Oddalona od hałaśliwych Krupówek Papugarnia Egzotyczne Zakopane zaprasza wszystkich w swoje progi. Jest to największa papugarnia w województwie. To właśnie z niej były nadawane relacje RMF FM i TVP. Jako jedyna została objęta Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta. Miejsce dysponuje własnym parkingiem, więc nie musisz martwić się o to, gdzie zostawisz samochód. Papugarnia jest dobrym pomysłem na spędzenie czasu, nie tylko w deszczowe i chłodne dni.

Wolno latające ptaki w Papugarni z Zakopanem

W papugarni w Zakopanem spędzisz niesamowite chwile ze swoją rodziną. Nad Waszymi głowami będą latać liczne gatunki pięknych, kolorowych i gadatliwych papug. Najmniejszą jest Lorysa górska, która zamieszkuje we wschodniej i północno-wschodniej Australii, Nowej Gwinei i na wielu wyspach Indonezji. Długość jej ciała to zaledwie 25-30 cm, żywią się głównie pyłkiem kwiatowym i nektarem roślin. Największą jest wielka Ara, która charakteryzuje się bardzo długim ogonem, kolorowym upierzeniem i dużym, hakowato zakończonym dziobem. Niezwykłe jest to, że gdy są podekscytowane, ich policzki mogą się rumienić. Czy wiedziałeś, że niektóre z nich mogą nauczyć się naśladować ludzką mowę? Mieszkańcy papugarni latają swobodnie, wchodzi się bezpośrednio do ich świata, bez klatek. W Papugarni Egzotyczne Zakopane poznasz ponad 70 papug. Są one tresowane i same szukają kontaktu z człowiekiem.

Zdjęcie z kolorową papugą tylko w Papugarni Zakopane

Ptaki w Papugarni Zakopane latają swobodnie. Możesz je pogłaskać, nakarmić i zrobić sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie. Niektóre z ptaków są tak duże, że rozpiętość ich skrzydeł sięga do 120 cm. O ich kolorach trudno jest cokolwiek napisać, to trzeba zobaczyć. Wszystkie kolory tęczy będą przelatywać nad głową.
copyright © 2022 Region Tatry - wszelkie prawa zastrzeżone. Przebywając na stronie akceptujesz Politykę prywatności serwisu Region Tatry