szukaj
Rzadkie, rzadsze, najrzadsze - wystawa - kultura - Chochołów

Rzadkie, rzadsze, najrzadsze

wystawa
Zapisz
Facebook
E-mail
Kalendarz

22.07.2019 - 01.06.2021
9:00 - 17:00
Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek, Sobota
Mapa
Centrum Promocji i Ochrony Torfowisk
Chochołów, Chochołów 40

Organizator:
Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego
Inne imprezy organizatora ({imp_count})
{imp_text_}
{imp_text_more_}
Rzadkie, rzadsze, najrzadsze, Centrum Promocji i Ochrony Torfowisk, Chochołów

Uwaga: Wszystkie oddziały Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem od 12 marca do 25 marca będą zamknięte dla zwiedzających. Odwołane zostają także wszystkie wydarzenia organizowane przez Muzeum Tatrzańskie w tym terminie.

Poinformujemy Państwa o ponownym otwarciu Muzeum Tatrzańskiego dla zwiedzających. Będziemy także informować o wszystkich dodatkowych zmianach w funkcjonowaniu Muzeum na bieżąco.


Środowisko naturalne Tatr i Podhala cenione jest za swoje walory krajobrazowe oraz występujące na ich obszarze cenne siedliska. Prezentowana wystawa ma za zadanie udowodnić, że miejsca te są nie tylko pełne uroku, ale również stanowią siedlisko dla wielu współcześnie rzadkich i cennych gatunków zwierząt.

Układ ekspozycji nie tylko uświadamia zwiedzającym różnorodność spotykanych form zwierząt, ale również wskazuje na ich wzajemne pokrewieństwo oraz potrzebę ich ochrony. Wnikliwy obserwator może też zauważyć, że wśród prezentowanych pospolitych i rzadkich ptaków znajdują się też okazy gatunków praktycznie nienotowanych w naszym kraju.

Prezentowane eksponaty mają charakter zabytkowy i należą do jednej z najstarszych w Polsce kolekcji okazów dermoplastycznych, które zostały wykonane przez Antoniego Kocyana w końcu XIX wieku. Obiekty te stanowią część pierwszej kolekcji, która zapoczątkowała funkcjonowanie Muzeum Tatrzańskiego im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem w 1888 roku.
copyright © 2020 Region Tatry - wszelkie prawa zastrzeżone. Przebywając na stronie akceptujesz Politykę prywatności serwisu Region Tatry
zamknij
Rzadkie, rzadsze, najrzadsze
Chochołów, Chochołów 40
{div_buy_onl_}