szukaj
Kraina Światła Gubałówka - wystawa - kultura - Zakopane

Kraina Światła Gubałówka

wystawa
Zapisz
Facebook
E-mail
Kalendarz

11.11.2023 - 30.03.2024
Mapa
Zakopane Gubałówka
Zakopane, Gubałówka

wstęp wolny
Organizator:
Polskie Koleje Linowe
Inne imprezy organizatora ({imp_count})
{imp_text_}
{imp_text_more_}
Kraina Światła Gubałówka, Zakopane


Otwarcie najjaśniejszego punktu na zimowej mapie Polski. Kraina Światła na Gubałówce

Imponujące iluminacje świetle są prezentowane co roku w Berlinie, Lyonie, Sydney czy w Warszawie. Od 18 grudnia do tego grona dołącza zakopiańska Gubałówka gdzie została otwarta Kraina Światła, najwyżej położony świetlny park w Polsce. Na szczyt rozświetlonej góry dojedziemy wagonikiem PKL.

Polskie Koleje Linowe, które są organizatorem tego wydarzenia postanowiły stworzyć iluminacje nawiązujące do historii Zakopanego i podhalańskiej tradycji. Atrakcje zaczynają się już u podnóża Gubałówki. Turystów przywita tam efektowny świetlny napis informujący o nadchodzących obchodach 80-lecia budowy kolei na Gubałówkę.

Po wejściu do wagonu kolei wystarczy 3,5 minuty, by znaleźć się na szczycie góry – a tam przywita nas Kraina Światła wkomponowana w teren przy górnej stacji kolei PKL.

Podróż w czasie

Twórcom wizualizacji niewątpliwie udało się w pełni osiągnąć cel przypomnienia historii Zakopanego oraz lokalnej tradycji.

- Zależało nam, żeby w Krainie Światła znalazły się motywy kojarzone z Zakopanem. Poszczególne elementy iluminacji świetlnych związane są z historią Polskich Kolei Linowych,  folklorem, narciarstwem i regionem. Na ich tle rodzinne zdjęcia będą wspaniałą pamiątką z pobytu na Gubałówce i w Zakopanem - komentuje Łukasz Chmielowski z Zarządu PKL.

Jeden z najciekawszych elementów iluminacji stanowi złoty wagon, stworzony z tysięcy ekologicznych, ledowych światełek. Jego projekt odzwierciedla wygląd pierwszego wagonu, który wjechał na szczyt Gubałówki w 1938 roku. Odwiedzający będą mogli się poczuć jak podróżnicy z początku XX wieku.

Na Gubałówce spotkamy szereg postaci związanych z regionem: białego misia znanego z Krupówek, narciarza, podhalańskich gazdów w odświętnych strojach oraz roztańczoną góralkę.

Czas na relaks

Kiedy już nacieszymy się widokiem rozświetlonych postaci, a górskie powietrze zaostrzy nam apetyt, schronienie może zaoferować Restauracja Tarasy, z której można podziwiać szczyty Tatr. Na tle górskiej panoramy wspaniale prezentuje się także 6-metrowa choinka ozdobiona różnorodnymi dekoracjami, od których nie sposób oderwać wzroku.

Świetne zwieńczenie udanego wieczoru na Gubałówce będzie stanowić sesja zdjęciowa na tle imponujących sań ciągniętych przez dwa konie – to rzecz jasna także iluminacja świetlna. Na szczycie Gubałówki nie zabraknie również ozdobnych foto-ram. Kraina Światła rozświetla szczyt Gubałówki przez całą zimę od godz. 16:00. Szczegóły dotyczące godzin funkcjonowania kolei i pełna oferta Polskich Kolei Linowych dostępna jest na www.pkl.pl.

Iluminacje zaprojektowała i wykonała firma Multidekor, lider na rynku iluminacji i dekoracji świątecznych.  


Promowane imprezy
    {dont_ul_}copyright © 2022 Region Tatry - wszelkie prawa zastrzeżone. Przebywając na stronie akceptujesz Politykę prywatności serwisu Region Tatry
zamknij
Kraina Światła Gubałówka
Zakopane, Gubałówka
{div_buy_onl_}