szukaj
 
wybierz datę od
wybierz datę do

1
wybierz datę od
Kulturalne imprezy i wydarzenia w Zakopanem
kultura Zakopane {title_filtr}x
kultura
wystawa
9:00 | 25.07.2024
Galeria Sztuki XX wieku w willi Oksza - Zakopane

wystawa
9:00 | 25.07.2024
- Zakopane

wystawa
10:00 | 25.07.2024
Centrum Kultury Rodzimej "Czerwony Dwór" w Zakopanem - Zakopane

wystawa
10:00 | 25.07.2024
Miejska Galeria Sztuki im. Władysława hr. Zamoyskiego w Zakopanem - Zakopane

wystawa
14:00 | 25.07.2024
Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego - Zakopane

wernisaż
18:00 | 25.07.2024
Kawiarnia Kmicic - Zakopane

wydarzenie kulturalne
10:00 | 17.09.2024
- Zakopane


POLECAMY
Co warto wiedzieć!
Wydarzenia kulturalne Zakopane

Wydarzenia kulturalne w Zakopanem

Niektórzy tylko dla wydarzeń kulturalnych w Zakopanem przyjeżdżają na Podhale. Przez cały roku odbywają się tu ciekawe wernisaże, wystawy, warsztaty dla dorosłych i dzieci oraz spektakle teatralne. Mogą one być celem samym w sobie lub urozmaiceniem wolnego dnia lub wieczoru. Zakopane to nie tylko góry, ale też bogata historia, kultura i muzyka góralska. W naszym kalendarium znajdziesz wszystkie ciekawe wydarzenia, które odbywają się aktualnie z Zakopanem. Zapoznaj się z nimi i wybierz coś dla siebie.

Wystawy w Zakopanem. Zapraszamy na wernisaże, wystawy stałe i czasowe

Chcąc poznać naszą kulturę i region, warto wybrać się na wystawy w Zakopanem. W gmachu głównym Muzeum Tatrzańskiego są trzy wystawy stałe: historyczna, etnograficzna i przyrodnicza. Wszystkie są niesamowicie ciekawe i pozwalają poznać lokalny folklor. Jeśli interesuje Cię twórczość Władysława Hasiora warto pójść do galerii. Zobaczysz tu sławne sztandary, kompozycje przestrzenne i rzeźby, które stworzone zostały z różnorakich materiałów. Dowcipne i metaforyczne tytuły skłaniają do refleksji. Kolejnym ciekawym miejsce jest Muzeum Kornela Makuszyńskiego. W muzeum znajduje się cząstka dorobku pisarza. Można tu zobaczyć obrazy i rzeźby znanych polskich artystów oraz projekty ilustracji do książek pisarza, zabytkowe meble oraz dzieła dawnej sztuki zabytkowej.

Warsztaty w Zakopanem dla dzieci i dorosłych

Jeśli szukasz ciekawego pomysłu to koniecznie sprawdź warsztaty w Zakopanem, które są organizowane przez muzea i galerie. W Centrum Kultury Rodzimej „Czerwony Dwór” możesz uczestniczyć w takich warsztatach jak robienie kwiatów z bibuły, malarstwa na szkle i haftowania. W pięknej zakopiańskiej willi odbywają się również wystawy podhalańskich twórców, wykłady i prelekcje. W Muzeum Tatrzańskim oraz Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego często organizowane są warsztaty dedykowane dzieciom. Podczas urlopu, zwłaszcza kiedy pogoda za oknem nie zachęca do wycieczek, warto skorzystać z takiej oferty. W naszym kalendarium na bieżąco aktualizujemy wydarzenia, które odbywają się w Zakopanem i na Podhalu. W prosty sposób sprawisz co, gdzie i kiedy się odbywa oraz trasę dojazdu. Wszystko w jednym miejscu. Nie trać czasu na przeglądanie wielu stron internetowych.
copyright © 2022 Region Tatry - wszelkie prawa zastrzeżone. Przebywając na stronie akceptujesz Politykę prywatności serwisu Region Tatry
{div_buy_onl_}