szukaj
O JEDNYM TAKIM, CO NIE LUBIŁ SIEBIE - Dla dzieci - spektakl - teatr - Zakopane

O JEDNYM TAKIM, CO NIE LUBIŁ SIEBIE - Dla dzieci

spektakl
Zapisz
Facebook
E-mail
Kalendarz

20.02.2024
17:00
Bilety: N 35 zł | U 30 zł
Inne imprezy organizatora ({imp_count})
{imp_text_}
{imp_text_more_}
Spektakl dla dzieci od lat 4 - O JEDNYM TAKIM, CO NIE LUBIŁ SIEBIE

Interaktywny spektakl – performans oparty na tekście japońskiej baśni wprowadza w problematykę dziecięcego poszukiwania tożsamości. Średniowieczny skomoroch, opowiadając historię człowieka-kameleona, zaprasza dzieci do zabawy w przemiany. Człowiek-słońce pragnie być jak człowiek-chmura, która je przysłoniła. Chmurę z kolei rozgania człowiek-wiatr, któremu nie oparł się jedynie człowiek-kamień. Ten natomiast zostaje rozłupany przez Kamieniarza, który marzy, by być Cesarzem. Cesarza z kolei oślepia słońce. Przewrotny los sprawia, że życie zaczyna w swej strukturze przypominać zaklęty krąg. Dzieci za sprawą swej wyobraźni próbują go przełamać.

Lalki i realizacja na motywach baśni japońskiej: Adam Walny
Śpiew: Katarzyna Bytowska
Adam Walny – absolwent Wydziału Reżyserii Teatru lalek Akademii Teatralnej w Warszawie, dyplomowany snycerz. Od 1995 roku prowadzi autorski teatr przedmiotu Walny- Teatr. W 2007 roku założył Instytut Teatru Przedmiotu – objazdowy zespół edukacji teatralnej. W 2012 roku otwierał swoim Hamletem scenę lalkową na Zamku Elsynor w Danii.

Od kwietnia do końca października gra na festiwalach w kraju i za granicami. Od listopada do marca prowadzi warsztaty pisania scenariusza, adaptacji tekstu, budowy i animacji tradycyjnych i autorskich technik teatru lalek oraz gry aktora przedmiotem. Wielokrotnie nagradzany na festiwalach oraz doceniany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego stypendiami i odznaczeniami. Walny-Teatr działa od 1995 roku. W tym czasie zagrał na ponad 300 festiwalach w kraju i na świecie. Zrealizował 18 autorskich spektakli w pionierskich technikach teatru przedmiotu: marionety podwodne, pałuby, kino manualne, figury-instrumenty, nadmarionety klawiszowe, obiekty wielofunkcyjne. Teatr działa zarówno w warunkach studyjnych jak plenerowych. Wielokrotnie nagradzany na polskich i zagranicznych festiwalach teatru lalek.

Czas trwania: 35 minutcopyright © 2022 Region Tatry - wszelkie prawa zastrzeżone. Przebywając na stronie akceptujesz Politykę prywatności serwisu Region Tatry
zamknij
O JEDNYM TAKIM, CO NIE LUBIŁ SIEBIE - Dla dzieci
Zakopane,
{div_buy_onl_}