szukaj
Trasa Biegowa w Kościelisku - narty - trasa biegowa - Kościelisko

Trasa Biegowa w Kościelisku

trasa biegowa

Trasa
Zapisz
ZADZWOŃ

Mapa
Kościelisko
Groń 11

Godziny otwarcia
{main_atraction_hours_sezon_}
Facebook
E-mail

Trasy biegowe - KOŚCIELISKO DLA BIEGACZY

Narciarstwo biegowe to jedna z najstarszych dyscyplin zimowych, to także turystyka i rekreacja. Dzisiejszy sprzęt pozwala połączyć zdrowy wysiłek z przyjemnością obcowania z naturą.

Fakt, że w Kościelisku, jednej z kolebek narciarstwa biegowego w Polsce, skąd pochodzi ponad 30 olimpijczyków w tej dyscyplinie, nie było żadnej infrastruktury pozwalającej na uprawianie tej pięknej dyscypliny był bolączką władz jak również lokalnych działaczy sportowych.

Nasze położenie i uksztaltowanie terenu jest wprost idealne do rozwoju tras i centrum narciarstwa biegowego. Mamy, widoki, zaplecze kwater, doskonale warunki klimatyczne. Brakowało nam tylko magnesu by przyciągnąć ludzi w to urocze miejsce. Takim magnesem, mam nadzieję, będą profesjonalnie przygotowane i utrzymywane trasy biegowe – mówi Halina Olejniczak

Obecnie funkcjonuje 10 km trasy, cieszącej się dużym zainteresowaniem. Na przełomie stycznia i lutego Małopolska szkolna liga SZS w biegach narciarskich zapowiedziała chęć zorganizowania zawodów na tych trasach.

Na  trasach spotkać można nie tylko amatorów, ale również zawodników i kluby narciarskie.
 
Galeria zdjęć (2)
Trasa Biegowa w Kościelisku - narty - trasa biegowa - Kościelisko
Trasa Biegowa w Kościelisku - narty - trasa biegowa - Kościelisko


POLECAMY
copyright © 2022 Region Tatry - wszelkie prawa zastrzeżone. Przebywając na stronie akceptujesz Politykę prywatności serwisu Region Tatry
zamknij
Trasa Biegowa w Kościelisku
Kościelisko, Groń 11