szukaj
POLECAMY
Co warto wiedzieć!
Grota solna Zakopane

Grota solna w Zakopanem

Grota solna w Zakopanem to nic innego jak pomieszczenie, które jest wypełnione blokami solnymi. W takiej grocie panuje mikroklimat, który zbliżony jest do takiego, jaki jest nad morzem! Z racji, że taka grota może być stworzona prawie w każdym pomieszczeniu, udało się to również pod Tatrami. Sól, którą wykładane są ściany grot, korzystnie wpływa na układ oddechowy i nerwowy.

Grota solna Aqua Park Zakopane

Morski klimat w górach tworzy grota solna Aqua Park Zakopane. Z jej dobroczynnych właściwości może skorzystać cała rodzina. Badania pulmonologów wykazują, że płyty solne pomagają w leczeniu wielu dolegliwości człowieka. Sól zawiera mikroelementy, które są niezbędne do stworzenia unikalnego mikroklimatu. Wpływa on kojąco i relaksująco. Grota solna w Aqua Parku Zakopane czynna jest codziennie, każdy seans trwa 45 minut.

Właściwości zdrowotne groty solnej

W grocie solnej występuje wiele mikroelementów, które są niezbędne do życia człowieka: jod, wapń, magnez, potas i sód, żelazo, selen. Sól kamienna jest też naturalnym jonizatorem, który poprawia jakość powietrza. Pobyt w grocie solnej korzystnie wpływa na problemy z krążeniem, schorzenia układu pokarmowego, nieżyt żołądka, zapalenie jelita grubego i wiele innych. Zauważono też korzystny wpływ na osoby z nadwagą, alergią, niedoczynnością tarczycy, przemęczone i zestresowane. Grota solna Aqua Park Zakopane zaprasza. Przyjdź i poczuj morski klimat.
copyright © 2022 Region Tatry - wszelkie prawa zastrzeżone. Przebywając na stronie akceptujesz Politykę prywatności serwisu Region Tatry