szukaj
Zjazd pontonem ze skoczni narciarskiej - sport i rekreacja - sport | rekreacja - Zakopane

Zjazd pontonem ze skoczni narciarskiej

sport | rekreacja

Trasa
Zapisz
WWW

Mapa
Zakopane
Bronisława Czecha - Wielka Krokiew

Godziny otwarcia
{main_atraction_hours_sezon_}
Cennik
Szczegółowy cennik znajduje się na stronie Zjazd pontonem ze skoczni narciarskiej
{cennik_text}Szczegółowy cennik znajduje się na stronie Zjazd pontonem ze skoczni narciarskiej
Facebook
E-mail

Zjazd pontonem ze skoczni narciarskiej to jedyna tego typu atrakcja w Europie!

Zapraszamy do Zakopanego!

Lubisz oglądać skoki narciarskie? Twój podziw wzbudzają wyczyny Adama Małysza czy Kamila Stocha? Nic dziwnego. Regularnie zdobywali oni najwyższe lokaty podczas zimowych Mistrzostw Świata, Olimpiad i triumfowali w klasyfikacjach generalnych Pucharu Świata. Skoki narciarskie cieszą się dużą popularnością. W sezonie zimowym do Zakopanego przyjeżdżają dziesiątki tysięcy kibiców, którzy dopingują naszą reprezentację podczas konkursów rozgrywanych na słynnej skoczni narciarskiej – Wielkiej Krokwi.

Dlaczego tak bardzo kochamy oglądać skoki? Wysokość i prędkość, z którą muszą zmierzyć się zawodnicy przyprawia nas o gęsią skórkę. Aby móc wykonywać ten sport potrzebne są lata treningu. Skoczkowi towarzyszą ekstremalne doznania, pomimo których musi zachować spokój i koncentracje. Hałas z publiczności z pewnością nie jest pomocny w wyciszeniu się. Skoki odbywają się na specjalnie do tego przygotowanych obiektach sportowych.

Możemy ich tylko obserwować i trzymać kciuki za dobrze oddany skok… czy na pewno tylko to?

Gdyby była okazja, aby poczuć choć namiastkę tego, co czują zawodnicy?

Dzięki porozumieniu i zaangażowaniu Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem, każdy kto ma ochotę, ma możliwość zjechania ze skoczni narciarskiej Wielka Krokiew! Oczywiście bez skoku :)

Dzięki temu w Zakopanem znajduje się największa zjeżdżalnia świata! Jest to drugie miejsce na świecie, a pierwsze w Europie, gdzie możemy zjechać ze skoczni. Jedynie na obiektach olimpijskich w USA jest możliwość podobnego zjazdu, jednak z nieco niższej skoczni.

W bezpieczny sposób możesz poczuć gigantyczne emocje i zawrotną prędkość, która uzależniona jest od poziomu, z którego wystartujesz. Po udanym zjeździe otrzymasz certyfikat potwierdzający zjazd ze skoczni narciarskiej Wielka Krokiew! Opcjonalnie można dokupić nagranie ze specjalnej kamery. Nie dość, że będzie to rewelacyjna pamiątka, to na filmie zobaczysz rzeczywistą prędkość zjazdu!

Ze skoczni zjedziesz na …PONTONIE! Są to specjalnie przygotowane tubingi do zjazdu na igielicie (czyli powierzchni pokrycia skoczni narciarskiej).

Jak to się odbywa?
  • przyjdź na obiekt skoczni narciarskiej Wielka Krokiew
  • kup bilet w kasie, który upoważnia do wstępu na obiekt i wjazd wyciągiem narciarskim, który zawiezie Cię do góry (obowiązkowe)
  • następnie, po drodze do wyciągu znajdziesz biuro zjazdów – tu opłacisz ZJAZD ZE SKOCZNI
  • po zapoznaniu się z regulaminem wypełnisz oświadczenie (podobne jak na bungee), dostaniesz wszystkie instrukcje obsługi oraz kask, który jest OBOWIĄZKOWY.
Do wyboru masz trzy poziomy wysokości startu. Dzięki temu każdy, nawet osoba strachliwa, może zaliczyć swój zjazd ze skoczni narciarskiej (co jest dużym plusem porównując do bungee).

I POZIOM (najniższy) – mogą z niego skorzystać dzieci do 7 roku życia. Osiągana prędkość to około 60 km/h.

II POZIOM (znajduje się ponad 20 metrów wyżej od I poziomu) – z tego poziomu mogą zjechać dzieci od 11 roku życia, wyłącznie po wcześniejszym zaliczeniu zjazdu z poziomu pierwszego. Dorosłych nie obowiązują te ograniczenia. Prędkość zjazdu dochodzi do około 80 km/h.

III POZIOM (najwyższy, z wysokości napisu LOTOS na skoczni) – prędkość zjazdu oscyluje między 90 a 100 km/h! Jest najbardziej zbliżona do tej, którą osiągają zawodnicy skaczący podczas Pucharów Świata!

Zastanawiasz się, czy warto zjechać? TAK! Tych emocji nie zapomnisz przez długi czas! Nie wahaj się, zjedź chociaż z I POZIOMU!

Zapewniamy dużą dawkę adrenaliny i niezapomniane emocje!
W naszej ofercie również
Myszogród Zakopane
Myszogród Zakopane
Myszogród Zakopane
Myszogród Zakopane Nowa wspaniała atrakcja na mapie Zakopanego Wydaje Ci się, że znasz już Zakopane i niczym Cię to miasto nie zaskoczy? Przyjdź do nas ! Myszogród to wyjątkowe miejsce, w którym mieszkają urocze, inteligentne małe gryzonie, niezwykle zwinne i wesołe myszki, które można obserwować godzinami. Pozwól, ...

Największa Papugarnia Egzotyczne Zakopane
Papugarnia Zakopane
Największa Papugarnia Egzotyczne Zakopane
Papugarnia w Zakopanem Papugarnia Egzotyczne Zakopane jako jedyna jest objęta Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta i jest największym tego typu obiektem w Małopolsce. Zlokalizowana z dala od hałaśliwych Krupówek, swoim Gościom udostępnia bezpłatny parking, restaurację i sklepik z pamiątkami. Mieszkańcy Papugarni swobodnie ...

Galeria zdjęć (11)
Zjazd pontonem ze skoczni narciarskiej - sport i rekreacja - sport | rekreacja - Zakopane
Zjazd pontonem ze skoczni narciarskiej - sport i rekreacja - sport | rekreacja - Zakopane
Zjazd pontonem ze skoczni narciarskiej - sport i rekreacja - sport | rekreacja - Zakopane
Zjazd pontonem ze skoczni narciarskiej - sport i rekreacja - sport | rekreacja - Zakopane
Zjazd pontonem ze skoczni narciarskiej - sport i rekreacja - sport | rekreacja - Zakopane
Zjazd pontonem ze skoczni narciarskiej - Zakopane
+6


POLECAMY
copyright © 2022 Region Tatry - wszelkie prawa zastrzeżone. Przebywając na stronie akceptujesz Politykę prywatności serwisu Region Tatry
zamknij
Zjazd pontonem ze skoczni narciarskiej
Zakopane, Bronisława Czecha - Wielka Krokiew