szukaj
Imprezy i wydarzenia w kategorii
kino Zakopane
aktualnie brak imprez i wydarzeń.
Zobacz inne imprezy i wydarzenia:
{polecane_}
Nowe
Baseny & Sauny
9:00 | 31.05.2024
Chochołowskie Termy - Chochołów
Baseny & Sauny
16:00 | 30.05.2024
Termy Gorący Potok - Szaflary
Baseny & Sauny
10:00 | 01.06.2024
Termy Gorący Potok - Szaflary
Baseny & Sauny
10:00 | 02.06.2024
Termy zakopiańskie - Zakopane
Co warto wiedzieć!
Wszystkie filmy z zakopiańskich kin

Kino w Zakopanem

Bądź na bieżąco z nowościami filmowymi i wybierz się do kina w Zakopanem. Znajdują się tu cztery kina, z których każde warte jest odwiedzenia. Kino Sokół to kino studyjne o niepowtarzalnym klimacie i wystroju nawiązującym do dawnych kinowych klimatów. Odbywają się tu nie tylko pokazy filmowe, ale też rozmaite wydarzenia kulturalne: retransmisje z The Metropolitan Opera, projekcje filmów w ramach festiwalu Spotkania z Filmem Górskim a także niektóre koncerty festiwalowe Wiosny Jazzowej. Dobór repertuaru jest bardzo przemyślany a ceny biletów atrakcyjne. Kino Giewont oprócz nowości oferuje również filmy niszowe, bez wątpienia każdy kinomaniak odnajdzie tu coś dla siebie. Niech Was nie zmyli wystrój retro – kino jest bardzo nowoczesne. Jako jedno z nielicznych kin w Polsce wyświetla filmy o rozdzielczości znacznie wyższej niż full HD. Kino Miejsce to kino realizujące ideę kina studyjnego – oprócz tradycyjnego wyświetlania filmów, kino ma na celu popularyzację sztuki filmowej i kultury. Miały tu miejsce pokazy filmów oscarowych: „Parasite”, „Judy” czy „Historia małżeńska”. Dodatkowo w Cafe Miejsce zjesz pyszne domowe ciasto! Koniecznie sprawdź również kino 7D, wrażenia z seansu na pewno zapamiętasz na długo.

Gdzie pójść do kina w Zakopanem z dziećmi?

Wizyta w kinie w Zakopanem z dziećmi to świetny pomysł na rodzinną rozrywkę. Kino Miejsce organizuje specjalne cykle filmowe dla młodych widzów. W ramach Kina Familijnego obejrzymy filmy przeznaczone dla dzieci powyżej 9 lat, wszystkie z polskim dubbingiem lub lektorem. Kino zaprasza także najmłodszych na niedzielne poRANKI w kinie – wyświetlane są wtedy filmy dla dzieci w wieku 3-4 lata i powyżej. Filmy dla dzieci znajdują się oczywiście również w repertuarze pozostałych zakopiańskich kin. Takie bajki jak „Kraina Lodu”, „Król Lew” czy „Zaplątani” podobają się nie tylko dzieciom. Wiemy, że rodzice również z przyjemnością uczestniczą w takich seansach. Warto wybrać się na kino familijne. Film „Zew krwi” został zrealizowany na podstawie powieści Jacka Londona. Warto śledzić repertuar, żeby nie przegapić żadnej filmowej uczty.

Kino letnie w Zakopanem

Kino letnie w Zakopanem to najdłuższy polski festiwal filmowy odbywający się w czasie wakacji. Startuje 1 lipca i trwa do końca sierpnia. W trakcie festiwalu na fanów kina czekają bezpłatne projekcje filmów, wygodne leżaki, seanse pod chmurką (i gwiazdami). Filmy możemy oglądać na Kulturalnym Placu Niepodległości, skąd dodatkowo rozciąga się widok na Giewont. Repertuar festiwalu został podzielony tematycznie. Obejrzymy filmy nagrodzone Oscarem, niszowe, ambitne produkcje, hity familijne, literackie adaptacje w najlepszym wydaniu, dokumenty, a także głośne polskie realizacje.

Które kina oferują seanse 3D w Zakopanem?

Seanse 3D w Zakopanem oferują kina Sokół i Giewont. Mimo, że ich wystrój utrzymany jest w stylu retro, technologicznie dorównują nowoczesnym multipleksom. Była tu wyświetlana seria George Lucasa Gwiezdne Wojny w reżyserii J.J. Abramsa, seria na podstawie komiksów Marvela w reżyserii Jossa Whedona: Avangers, Spiderman, IronMan, Kapitan Ameryka. Wszystkie te filmy mają niesamowite efekty specjalne, które warto zobaczyć w trójwymiarze. Kino Sokół to pierwsze kino w Zakopanem, które wprowadziło filmy 3D. Do ich oglądania udostępniane są świetnej jakości okulary, które po seansie należy zwrócić. Kino Giewont wyświetla filmy 3D za pomocą specjalnego obiektywu Real3D. Ma on wbudowany dwuobiektywowy filtr, który wyświetla osobny obraz dla prawego i lewego oka. Dzięki temu podczas seansu nie rozboli Cię głowa, a obraz będzie niezwykle ostry.

Niezapomniane przeżycie, kino 7D w Zakopanem

Kino 7D w Zakopanem dostarczy nam niepowtarzalnych wrażeń. Oprócz efektu trójwymiarowego, widzowie mają szansę poczuć się jak bohater filmu. Odczuwają nie tylko zmiany pozycji, ale również temperaturę, dotyk, zapachy, powiewy powietrza. Fotele kinowe poruszają się w czterech kierunkach: do przodu, tyłu i na boki, co dodatkowo wzmacnia odczucia. Rewelacyjne nagłośnienie sprawi, że całkowicie zatracisz się w świecie przedstawionym na ekranie. Seanse trwają około 15 minut a doznania w ich trakcie są bardzo intensywne. Zapoznaj się z repertuarem kin w Zakopanem i bądź na bieżąco z nowościami!
copyright © 2022 Region Tatry - wszelkie prawa zastrzeżone. Przebywając na stronie akceptujesz Politykę prywatności serwisu Region Tatry
{div_buy_onl_}