szukaj
 
wybierz datę od
wybierz datę do

1
wybierz datę od
Sportowe wydarzenia i imprezy w Zakopanem
sportowe Zakopane {title_filtr}x
sportowe
Impreza sportowa
10:00 | 14.06.2024
- Zakopane

Impreza sportowa
10:00 | 14.06.2024
- Zakopane

Impreza sportowa
10:00 | 14.06.2024
- Zakopane

Impreza sportowa
11:00 | 29.06.2024
- Zakopane


POLECAMY
Co warto wiedzieć!
Wydarzenia sportowe Zakopane

Wydarzenia sportowe w Zakopanem

Mogą być celem samym w sobie lub atrakcyjnym dodatkiem podczas urlopu. Wydarzenia sportowe w Zakopanem są bardzo urozmaicone a kalendarz jest gęsto zapełniony. Nikogo nie zdziwi fakt, że tego typu imprez przybywa z roku na rok. Organizatorzy prześcigają się w pomysłach i dodatkowych atrakcjach, aby zachęcić do uczestnictwa właśnie w ich imprezie. Aktywność fizyczna jest coraz bardziej popularna a okolice Zakopanego wręcz zachęcają do wyjścia z domu. Piękne widoki rekompensują każdy włożony wysiłek w pokonanie wyznaczonej trasy.

Biegi w Zakopanem i okolicach

Biegi w Zakopanem i Tatrach nie należą do najłatwiejszych. Wpływ ma na to przede wszystkim ukształtowanie terenu. Szlaki Tatrzańskie potrafią dać nieźle w kość, dlatego warto przemyśleć udział w takim wydarzeniu i przygotować się. Dla osób, które chcą zmierzyć się z pierwszymi podbiegami, Zakopane ma szeroką ofertę biegów, których trasy poprowadzone są ulicami miasta. Takimi biegami są np.: Bieg Hasiora, Bieg po Oddech, Zakopane Biega, Bieg Kurierów Tatrzańskich czy Zakopiański Bieg Niepodległości. Zawody odbywają się na różnych dystansach, od 3 km, przez 5 km, 10 km i więcej. Prawdziwą gratką dla wytrawnych biegaczy są zawody, które prowadzą tatrzańskimi szlakami. Podbiegi, kamienie, korzenie, strome zbiegi, zmienna pogoda i piękne widoki – tego oczekują wszyscy, którzy spróbowali i już nie chcą biegać po asfalcie. Marzeniem wielu osób jest zakwalifikować się na wszystkie biegi Zakopiańskiego Weekendu Biegowego z Sokołem. Trzy dni, trzy biegi, trzy różne dystanse i poziomy trudności. Najważniejszym z nich jest Wysokogórski Bieg im. dh. Franciszka Marduły. Jeśli nie czujesz się na siłach by wystartować w całym festiwalu, możesz zapisać się tylko na jeden z biegów. Zainteresowani znają również pozostałe, równie ciekawe imprezy, dedykowane wytrawnym biegaczom m.in.: Flexistav Bieg „Granią Tatr” czy Tatra Fest.

Biegi pod górę w Zakopanem, czyli lekko nie będzie

Biegi pod górę w Zakopanem mają wielu zwolenników. Celem jest wbiegnięcie na szczyt w jak najkrótszym czasie. Alpin Sport Tatrzański Bieg Pod Górę ma swój finisz na szczycie Kasprowego Wierchu. Do pokonania jest 8,5 km, za to przewyższenia aż około 1072 m. W kalendarz lokalnych biegów wpisały się również Otwarte Mistrzostwa Zakopanego w Biegu Pod Górę. Zawody te składają się z pięciu biegów, łącznie do pokonania jest 4120 metrów, przy przewyższeniu 1195 m. Trasa Biegu na Harendę i Szymoszkową prowadzi stokami narciarskimi, na Gubałówkę i Nosal - szlakami turystycznymi, na Wielką Krokiew – schodami. Wszystko to w jeden dzień! Na słynnej Wielkiej Krokwi, w czerwcu odbywa się bieg Red Bull 400 Zakopane. 400 metrowy sprint pod górę to wyzwanie na najtwardszych biegaczy.

Zimowe imprezy sportowe w Zakopanem

Pod Tatrami odbywają się najlepsze w Polsce zimowe imprezy sportowe w Zakopanem. Mają na celu promowanie aktywnego wypoczynku i podnoszenie umiejętności. Puchar PKL w narciarstwie alpejskim zaprasza do pokonania slalomu gigant. Oczywiście nie można pominąć zawodów w skokach narciarskich, które odbywają się na Wielkiej Krokwi i cieszą się olbrzymią popularnością. W mieście robi się tłoczno, wszędzie słychać wuwuzele, wszyscy chcą na żywo dopingować naszych skoczków. Zimowa Stolica Polski nie zapomniała również o najmłodszych. Memoriał im. Kornela Makuszyńskiego – Zawody Koziołka Matołka to impreza przeznaczona właśnie dla nich. Zawodnicy rywalizują w biegach narciarskich, skokach, slalomie gigancie i snowboardzie. Wymieniliśmy zaledwie kilka wydarzeń sportowych w Zakopanem a już jest w czym wybierać. Oczywiście mają tu miejsce również zawody kolarskie, przez miasto prowadzi jeden etap Tour de Pologne, odbywają się też turnieje tenisowe i wiele innych. Zachęcamy do zapoznania się ze sportowym kalendarium miasta i zapisywania się na zawody.
copyright © 2022 Region Tatry - wszelkie prawa zastrzeżone. Przebywając na stronie akceptujesz Politykę prywatności serwisu Region Tatry
{div_buy_onl_}