szukaj
Trasa skitourowa z Witowa na Magurę Witowską - narty - skitourowe zakopane - Witów

Trasa skitourowa z Witowa na Magurę Witowską

skitourowe zakopane

Trasa
Zapisz
ZADZWOŃ
WWW

Mapa
Witów
Stacja narciarska Witów SKi

Godziny otwarcia
{main_atraction_hours_sezon_}
Facebook
E-mail

Trasa skitourowa z Witowa (Polana Skoruszówka) na Magurę Witowską

Informacje techniczne
  • Magura Witowska wysokość: 1232m n.p.m.
  • Długość trasy: 10km
  • Maksymalne nachylenie: 20o
  • Poziom trudności: bardzo łatwy
  • Przewyższenie: 400m
  • Czas przejścia: 4-5h
  • Czas podejścia: 2-2.5h
  • Czas zjazdu: 0.5h
Magura Witowska to szczyt o różnych obliczach. W pogodny dzień panorama z polan zachwyci każdego. W kurniawę lub niepogodę potrafi dać w kość tak jak i ski-tura w tatrzańskim terenie. Dlatego właśnie proponujemy to miejsce dla narciarzy ski-turowych, bo na Magurę zawsze warto wracać. Zwłaszcza na początku każdego sezonu.

O wycieczce
Ładny spacer narciarski na ski-turach w łatwym terenie. Prowadzi po pięknych widokowo polanach i w dużej części lasami. Wycieczka narciarska dla każdego. Nawet dla początkującego skitourowca. Piękne widoki na Tatry z Polany Skoruszówka. Ważne, by mieć przy sobie mapę tego rejonu, gdyż poruszamy się terenami, gdzie nie wszędzie jest oznakowanie. Poruszamy się po granicy polsko-słowackiej, warto wziąć ze sobą jakiś dowód tożsamości.

Etap 1. Witów- Polana Skoruszówka
Aby rozpocząć naszą przygodę na Magurzę docieramy z Zakopanego do stacji narciarskiej w Witowie (Witów- Ski). Zakładamy foki i ruszamy z parkingu na nartach. Nie podchodzimy trasą zjazdu narciarzy, ale po lewej stronie wyciągu (patrząc od dołu). Niestromym podejściem, długimi zakosami dochodzimy w pobliże górnej stacji wyciągu (20 minut podejścia) i stąd idziemy lekko w lewo. Mijamy pojedynczy budynek pasterski, potem młodnik leśny i dochodzimy na duża Polanę Skoruszówka, poruszamy się do jej południowego krańca, mijając po prawej ręce, ok. 10 szałasów pasterskich i wieżyczkę strażniczą. Dochodzimy do niej i dalej do granicy lasu. Tu znajdujemy wąską przecinkę leśną. Tutaj kończymy pierwszy etap naszego podejścia. Piękne widoki na Tatry.

Etap 2. Polana Skoruszówka- Magura Witowska
Z Polany Skoruszówka idziemy, ledwo widoczną przecinką leśną, ukośnie trochę w lewo, mijając po drodze polany Bzdykówka, Basiorówka oraz Przysłop (30 minut). Z Polany Przysłop dochodzimy po krótkim podejściu na wprost do czarnego szlaku, idącego z Witowa na szczyt Magury Witowskiej. Teraz skręcamy w prawo. Tym szlakiem, przecinką leśną, po krótkim, ale dość stromym podejściu (ok. 20 stopni nachylenia) wchodzimy na szczyt Magury Witowskiej. Po prawej charakterystyczny znak turystyczny. Pokazuje szlak idący do Orawic, ale my tym szlakiem nie zjeżdżamy.

Zjazd
Po odpoczynku zjeżdżamy charakterystyczną przecinką leśną w prawo i po 10 minutach łatwego zjazdu dojeżdżamy do Polany Skoruszówka, znanej nam wcześniej z podejścia. Nią jedziemy początkowo na wprost, potem skręcamy nieco w prawo, w stronę widocznego dobrze Witów-ski, ale do wyciągu nie dojeżdżamy. Wcześniej odbijamy lekko w prawo i przez charakterystyczne niewielkie i większe polany, przy dobrych warunkach śnieżnych, długimi skrętami dojeżdżamy do zabudowań Witowa.

Zjazd z Magury do Witowa jest długi, ma ok. 4 km i nawet dla początkującego narciarza ski-turowego nie przedstawia żadnych trudności. Po krótkim podejściu wracamy na parking przy ośrodku narciarskim i kończymy naszą wycieczkę. Dodatkowa propozycja: inną możliwością jest przedłużenie sobie zjazdu z Polany Skoruszówka dalej wzdłuż granicy aż do tzw. Maśniakowej i stamtąd piękny zjazd do Witowa. Można też zjechać z Magury Witowskiej do zabudowań Witowa podejść na Maśniakową (30 minut podejścia do granicy) i dokonać jeszcze jednego zjazdu. Taką możliwość polecamy.

Autor trasy Wojciech Szatkowski
Zobacz również
Skitour School
Skitour School Zakopane
Skitour School
Skitour School Zajęcia indywidualne Jesteś początkującym czy weteranem? Chcesz iść na łatwe szkolenia czy trudną wycieczkę? Zdradź nam te informacje, a my dopasujemy do Twoich potrzeb instruktora i program zajęć! Grupowe szkolenia i wycieczki Sprawdź terminy naszych zajęć, wybierz odpowiednią grupę, zarezerwuj miejsce i ...

Galeria zdjęć (9)
Trasa skitourowa z Witowa na Magurę Witowską - narty - skitourowe zakopane - Witów
Trasa skitourowa z Witowa na Magurę Witowską - narty - skitourowe zakopane - Witów
Trasa skitourowa z Witowa na Magurę Witowską - narty - skitourowe zakopane - Witów
Trasa skitourowa z Witowa na Magurę Witowską - narty - skitourowe zakopane - Witów
Trasa skitourowa z Witowa na Magurę Witowską - narty - skitourowe zakopane - Witów
Skitourowe Zakopane. Trasa  z Witowa na Magurę Witowską
+4


POLECAMY
copyright © 2022 Region Tatry - wszelkie prawa zastrzeżone. Przebywając na stronie akceptujesz Politykę prywatności serwisu Region Tatry
zamknij
Trasa skitourowa z Witowa na Magurę Witowską
Witów, Stacja narciarska Witów SKi