szukaj
Droga pod Reglami - ciekawe miejsca - ciekawe miejsce - Zakopane

Droga pod Reglami

ciekawe miejsce

Trasa
Zapisz

Mapa
Zakopane

Godziny otwarcia
{main_atraction_hours_sezon_}
Facebook
E-mail

Droga pod Reglami

Idealnym miejscem na dłuższy spacer – przejście trwa około 3 godzin, a sama trasa mierzy 12,5 kilometra – zarówno dla rodzin z małymi dziećmi, starszych turystów, jak i każdego chętnego piechura jest Droga pod Reglami. To niezwykle łagodny i cichy szlak, gdzie różnica wzniesień nie wynosi nigdy więcej niż 100 metrów. W czasie wędrówki można podziwiać przede wszystkim leśny i polny krajobraz górskich dolin oraz potoków. Z powodu zalesienia nie można co prawda podziwiać panoramy całych Tatr, ma się jednak doskonały widok na Podgórze Gubałowskie, Butorowski Wierch oraz Zakopane. Szlak dostępny jest zarówno dla pieszych, jak i dla rowerzystów całkowicie bezpłatnie.

Droga pod Reglami zaczyna się w Księżówce w Zakopanem, a kończy przy Siwej Polanie, znajdującej się przy wejściu do Doliny Chochołowskiej. W czasie trzygodzinnej wędrówki mija się wyloty dolin Białego, Bystrej, Kościeliskiej, Małej Łąki oraz Strążyskiej. Swoją nazwę Droga pod Reglami wzięła od reglowych wzniesień, które również mija się po drodze. Są to Sarnia Skała, Krokiew, Łysanki oraz Hruby Regiel.
Prócz tego atrakcjami są kompleks skoczni narciarskich (z popularną Wielką Krokwią), zamknięty kamieniołom, zabytkowy mostek nad Spadowcem, Sarni Żleb i Jaskinię Dziury (dojście zajmuje około 15 minut, więc warto sobie w ten sposób urozmaicić wyprawę).
Galeria zdjęć (1)
Droga pod Reglami - ciekawe miejsca - ciekawe miejsce - Zakopane


POLECAMY
copyright © 2022 Region Tatry - wszelkie prawa zastrzeżone. Przebywając na stronie akceptujesz Politykę prywatności serwisu Region Tatry
zamknij
Droga pod Reglami
Zakopane,