szukaj
Ścieżka w koronach drzew - ciekawe miejsca - ciekawe miejsce - Zdziar

Ścieżka w koronach drzew

ciekawe miejsce

Trasa
Zapisz
ZADZWOŃ
WWW

Mapa
Zdziar
Bachledova dolina 702

Zamknięte · Otwieramy o 9:30
Poniedziałek
9:30 - 16:00

Wtorek
9:30 - 16:00

Środa
9:30 - 16:00

Czwartek
9:30 - 16:00

Piątek
9:30 - 16:00

Sobota
9:30 - 16:00

Niedziela
9:30 - 16:00


wrzesień
9:00 – 18:00

październik, listopad
9:30 – 16:00

grudzień, styczeń, luty
9:00 – 16:00

UWAGA: Atrakcja zamknięta w dniach
6 – 19. 11. 2017
Facebook
E-mail

Spacer w koronach drzew. Atrakcja, której nie możesz przegapić

Spacer w koronach drzew to niesamowita atrakcja dla całych rodzin. Blisko polskiej granicy, w Dolinie Bachledowej można spacerować Ścieżką w Koronach Drzew. Jest to drewniany chodnik, który zawieszono wysoko pośród drzew. Po drodze czekają na Ciebie przystanki edukacyjne, 32-metrowa wieża oraz niesamowity widok na Tatry, Gorce, Pieniny i Beskid Sądecki.

Informacje o Ścieżce w Koronach Drzew Bachledka

Chcąc ułatwić Ci organizacje tej wycieczki, zebraliśmy tu wszystkie praktyczne informacje o Ścieżce w Koronach Drzew Bachledka. Godziny otwarcia:
 • kwiecień – maj: 9:00 – 17:00
 • czerwiec – wrzesień: 9:00 – 19:00
 • październik: 9:00 – 17:00
 • listopad – marzec: 9:00 – 16:00
*ostatnie wejście jest godzinę przed zamknięciem.

Parametry techniczne:
 • Długość chodnika wynosi 603m
 • Długość ścieżki wraz z wieżą 1234m
 • Wysokość wieży widokowej 32m
 • Wysokość zjeżdżalni rurowej 67m

Płatność za bilety jest tylko w euro lub kartą płatniczą. Chodnik oraz wieża widokowa dostosowane są do wjazdu dzieci w wózkach a także wózków dla osób niepełnosprawnych. Spacer nie będzie trudny, ponieważ nachylenie jest łagodne. Szerokość ścieżki jest komfortowa, wynosi 1,8 m. Na Ścieżkę w Koronach Drzew nie można wejść z psem (zakaz obowiązuje psy na smyczy i w torbie). Nic się nie martw, podczas zwiedzania możesz swojego pupila bezpłatnie zostawić w specjalnie przygotowanych kojcach.

Jak dojechać do Ścieżki w Koronach Drzew z Zakopanego?

Najłatwiej dojechać do Ścieżki w Koronach Drzew z Zakopanego samochodem. Do przejechania jest trasa w okolicach 40 km, która zajmie około 1 godziny. Jeśli nie dysponujemy własnym transportem, do Ździaru można dostać się autobusem STRAMA. Kolejną wygodną opcją jest skorzystanie z ofert jednego z biur podróży, które organizują tego typu wyjazdy z Zakopanego. Biuro Trio Travel ma bardzo ciekawą propozycje, rozszerzoną o spacer w okolicach Szczyrbskiego Jeziora (Strbske Pleso). Czas trwania takiej wycieczki to około 8-9 godz. więc może to być pomysł na bardzo ciekawy dzień.

Spacer Ścieżką w Koronach Drzew

zajmuje około godziny. Trasa, która ma długość 600 m jest bardzo ciekawa. Przechadzając się będziesz mógł poznać miejscowe lasy i rzadko występujące rośliny i zwierzęta. Widok z tarasu wieży o wysokości 32 m zachwyca. Jeśli tylko dopisze pogoda, zobaczysz stąd szczyty Tatr Bielskich, panoramę Pienin oraz Zamagurze.

Jeśli lubisz pogłębiać swoją wiedzę to z pewnością skorzystasz z informacji umieszczonych na tablicach. Takich przystanków edukacyjnych jest kilka. Dowiesz się z nich ciekawych rzeczy na temat flory, fauny, a także życia i ochrony miejscowych lasów. Pokazują one także zniszczenia, które są efektem działania sił natury.

Szkoły, przedszkola oraz grupy zorganizowane mogą skorzystać z usług przewodnika, który jest pracownikiem Pienińskiego Parku Narodowego.

Atrakcje na Ścieżce w Koronach Drzew. Doskonałe miejsce dla rodzin z dziećmi

Nie tylko widoki, ale również inne przygotowane atrakcje na Ścieżce w Koronach Drzew sprawiają, że warto tu przyjechać.
 • Zakątki adrenalinowe – podczas spaceru można zatrzymać się na specjalnie przygotowanych dwóch przystankach adrenalinowych. Zadanie nie jest aż takie trudne. Trzeba spróbować utrzymać równowagę w przestrzeni, która tylko z pozoru wygląda na niebezpieczną. Nic się nie martw. Wszystko jest w 100% bezpieczne.
 • Przystanki edukacyjne – tablice informujące o miejscowej florze i faunie. • Sieć adrenalinowa – na szczycie wieży, w środku panoramicznego tarasu widokowego jest rozpięta sieć. Można na nią wejść i jeśli masz odwagę spójrz w dół. Widok gwarantuje duże emocje.
 • Teleskop – na samej górze wieży zamieszczony jest teleskop, który pomaga zapoznać się z otaczającymi szczytami, ich nazwami oraz wysokością nad poziomem morza.
 • Zjeżdżalnia – wewnątrz wieży widokowej znajduje się spiralna rurowa zjeżdżalnia o długości 67 m. Poza szybszą drogą powrotną dostarcza dużo emocji i radości.
 • Plac zabaw dla dzieci ze zjeżdżalnią i huśtawkami.
Atrakcje w okolicach Ścieżki w Koronach Drzew
Pozostałe atrakcje w okolicach Ścieżki w Koronach Drzew są na tyle ciekawe, że warto tu spędzić trochę więcej czasu. W ośrodku Bachledka nie ma ograniczeń wiekowych. Tutaj każdy bawi się wyśmienicie.
 • Ścieżka edukacyjna – na grzbiet Spiskiej Magury prowadzi ścieżka edukacyjna. Miś Kubuś z zabawny sposób opowiada o zwierzętach i roślinach, które tu występują.
 • Tor bobslejowy – w Bachledzkiej Dolinie możesz zjechać na najdłuższym torze bobslejowym, który ma długość 1200 metrów i aż 15 zakrętów.
 • Plac zabaw – tunel, huśtawki, zjeżdżalnie drabinki i zamek. To wszystko czeka na żywiołowe dzieci.
 • Trampoliny – na dwóch profesjonalnych trampolinach mogą się bawić nie tylko dzieci, ale też dorośli.

Polecamy
Galeria zdjęć (24)
Ścieżka w koronach drzew - ciekawe miejsca - ciekawe miejsce - Zdziar
Ścieżka w koronach drzew - ciekawe miejsca - ciekawe miejsce - Zdziar
Ścieżka w koronach drzew - ciekawe miejsca - ciekawe miejsce - Zdziar
Ścieżka w koronach drzew - ciekawe miejsca - ciekawe miejsce - Zdziar
Ścieżka w koronach drzew - ciekawe miejsca - ciekawe miejsce - Zdziar
Ścieżka w koronach drzew - Słowacja Dolina Bachledzka.
+19
Galeria wideo (1)


POLECAMY
copyright © 2022 Region Tatry - wszelkie prawa zastrzeżone. Przebywając na stronie akceptujesz Politykę prywatności serwisu Region Tatry
zamknij
Ścieżka w koronach drzew
Zdziar, Bachledova dolina 702