szukaj
POLECAMY
Co warto wiedzieć!
Koncerty Zakopane

Koncerty w Zakopanem

Kalendarz koncertów w Zakopanem przez cały rok wypełniony jest różnego rodzaju imprezami muzycznymi, od festiwali jazzowych, poprzez koncerty muzyki klasycznej, aż po mocne rockowe brzmienia. Organizowane pod Tatrami wydarzenia przyciągają rzesze turystów, nie tylko z całej Polski ale również z zagranicy. Podhalańskie koncerty odznaczają się bardzo wysokim poziomem artystycznym i organizacyjnym. Dodatkowo ten region gwarantuje coś, czego nie spotkamy nigdzie indziej – zapierające dech w piersiach widoki na Tatry. To wszystko sprawia, że nie pozostaje nam nic innego niż poczuć tę atmosferę na własnej skórze i wybrać się na któryś z licznych koncertów odbywających się w stolicy Podhala.

Letnie koncerty w Zakopanem

Sezon letnich koncertów w Zakopanem rozpoczyna koncert inauguracyjny Lata z Radiem. Artyści, którzy tam występują, reprezentują przeróżne gatunki muzyki: jazz, pop, folk, rock. W ubiegłym roku gwiazdami koncertu byli między innymi Hanka Rybka, Sławek Uniatowski, Krzysztof Zalewski i Kayah. Organizatorzy zadbali również o najmłodszych, zapewniając liczne atrakcje towarzyszące: gry i zabawy edukacyjne, warsztaty radiowe, strefy festiwalowe. Hej Fest to jedna z ciekawszych imprez muzycznych – cykl koncertowy odbywający się na szczycie Gubałówki. Koncerty w ramach Hej Fest zapewniają wspaniałą zabawę w przepięknej scenerii przy muzyce polskich artystów ze szczytów list przebojów. W tegorocznej edycji gwiazdami festiwalu byli Andrzej Piaseczny, IRA, LemON, Dżem, Wilki, Lady Pank. Dla upamiętnienia życia i twórczości Karola Szymanowskiego, wybitnego kompozytora związanego z Zakopanem, organizowane są Dni Muzyki Karola Szymanowskiego. To cykl odbywających się w lipcu i sierpniu koncertów symfonicznych, kameralnych i recitali – organizowane są one we wnętrzach odwołujących się do historii Zakopanego, na przykład w Muzeum Tatrzańskim, przy pomniku „Sabały”, w Galerii Miejskiej, w Kościele pod wezwaniem Św. Krzyża.

Koncerty dla dzieci w Zakopanem

Dodatkową atrakcję podczas wolnego czasu spędzanego rodzinnie stanowią koncerty dla dzieci w Zakopanem. Z okazji Dnia Dziecka na dolnej Równi Krupowej organizowany jest festyn rodzinny, na którym koncert Zakopiańskiej Akademii Śniegu i występy artystyczne dzieci z zakopiańskich szkół to tylko niektóre z licznych atrakcji. Oprócz tego na najmłodszych czekają różne warsztaty i pokazy – takie jak warsztat projektowania koszulek z góralskimi elementami, warsztaty plastyczne, nauka tańca góralskiego czy pokazy gimnastyki. To świetna okazja, aby poznać podhalańskie tradycje i historię tego regionu przy okazji świetnie się bawiąc. Żeby wspólnie z całą rodziną poczuć magię świąt Bożego Narodzenia, warto wybrać się na zakopiański koncert kolęd. Festiwal Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych „Dobrze ześ sie Jezu pod Giewontem zrodziył” już od dziesięciu lat uprzyjemnia czas świąteczno – noworoczny. Program jest bardzo bogaty, w ubiegłorocznej edycji wystąpiło wielu wspaniałych artystów, między innymi Aga Zaryan, Hanka Rybka i Tatrzańska Orkiestra Klimatyczna. Dzięki wspólnemu kolędowaniu i bajkowemu zimowemu krajobrazowi te rodzinne chwile na długo pozostaną w pamięci Waszej i Waszych dzieci.

Koncerty w klubach w Zakopanem

Przez cały rok odbywają się liczne koncerty w klubach w Zakopanem. W każdą sobotę koncerty organizuje Karczma pod Gontem – do wyboru mamy jazz, blues, rock, piosenkę poetycką czy muzykę folkową nie tylko z Polski, ale także z pozostałych części świata. Appendix na Krupówkach również oferuje weekendy z muzyką na żywo. Możemy bawić się tutaj przy brzmieniach najróżniejszych gatunków muzycznych. W restauracji Watra wystąpiły gwiazdy takie jak T-Love, Maciej Maleńczuk, Myslovitz czy DeMono. Oprócz koncertów Watra organizuje również imprezy na różne okazje: Sylwester, Andrzejki, Walentynki a nawet Dzień Ojca. Kawiarnia Kmicic to idealne miejsce na bluesowe koncerty albo wieczorny relaks przy dźwiękach pianina. Koncerty w Nosalowym Dworze to rozrywka na najwyższym poziomie – warto skusić się na występ takich artystów jak Kortez, Kayah czy Kult.

Koncerty jazzowe w Zakopanem

Koncerty jazzowe w Zakopanem to prawdziwa gratka dla miłośników tego rodzaju brzmień. Warto zwrócić szczególną uwagę na koncerty w ramach dwóch festiwali jazzowych, które przyciągają do Zakopanego coraz większą publiczność. Pierwszy z nich to Zakopiańska Wiosna Jazzowa, festiwal odbywający się od 2004 roku i będący częścią United Europe Jazz Festival. Na festiwalu występują gwiazdy polskie i zagraniczne, od pierwszych edycji Zakopane gościło muzyków z niemal całego świata, wśród nich byli: Enrico Rava, Golden Gate Quartet, Nigel Kennedy, Tomasz Stańko, Urszula Dudziak, Piotr Baron i Leszek Możdżer. Program jest niezwykle bogaty, obejmuje liczne odmiany jazzu i z roku na rok coraz bardziej się rozwija. Kolejnym obowiązkowym punktem dla fanów jazzu jest festiwal Jazz Camping Kalatówki odbywający się na przełomie września i października. Program obejmuje codzienne jam sessions a w ramach dodatkowych atrakcji – kino festiwalowe czy wernisaże zdjęć. Bardzo ciekawe jest wspólne granie jazzmanów i górali – okazuje się, że ich muzyka idealnie się uzupełnia. Zwieńczeniem jazzowego tygodnia jest koncert finałowy. W festiwalu regularnie biorą udział tacy artyści jak Jacek Namysłowski, Aga Zaryan, Leszek Możdżer, Janusz Muniak i wielu innych.
copyright © 2022 Region Tatry - wszelkie prawa zastrzeżone. Przebywając na stronie akceptujesz Politykę prywatności serwisu Region Tatry
{div_buy_onl_}