szukaj
Imprezy i wydarzenia w kategorii
regionalne Zakopane
aktualnie brak imprez i wydarzeń.
Zobacz inne imprezy i wydarzenia:
{polecane_}
Nowe
wystawa
26.09.2023
Galeria Antoniego Rząsy - Zakopane
wystawa
11:00 | 26.09.2023
Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego - Zakopane
wystawa
26.09.2023
Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego - Zakopane
wystawa
10:00 | 26.09.2023
Muzeum Karola Szymanowskiego w willi Atma - Zakopane
Co warto wiedzieć!
Imprezy regionalne Zakopane

Jakie są najciekawsze imprezy regionalne w Zakopanem?

Mnogość imprez regionalnych w Zakopanem od lat przyciąga turystów zainteresowanych góralskimi tradycjami do stolicy Tatr. Co roku w październiku odbywa się Festiwal „Inspirowane Górami” im. Ewy i Macieja Berbeków. Festiwal upamiętnia nadanie Zakopanemu praw miejskich i ma na celu zaprezentowanie twórczości z bardzo wielu różnych dziedzin – punktem wspólnym jest inspiracja górami. To także świetna okazja, żeby poznać miasto, jego historię i kulturę. Miłośnicy gór pokochają również festiwal „Spotkania z filmem górskim”. To nie tylko projekcje filmów o górskiej tematyce, ale również spotkania z ciekawymi ludźmi zafascynowanymi górami: alpinistami, podróżnikami, wspinaczami, ratownikami TOPR. W ramach festiwalu można także wziąć udział w biegu i uczestniczyć w różnego rodzaju warsztatach, między innymi wspinaczki, pierwszej pomocy czy nawigacji. Bez wątpienia warto także uczestniczyć w takich imprezach jak Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem górskich odbywający się rokrocznie w Zakopanem, czy Dni Zakopanego organizowane dla upamiętnienia wizyty Jana Pawła II w stolicy Tatr. Również najmłodsi mogą przy tej okazji poznać historię i tradycję góralską.

Warte odwiedzenia imprezy regionalne w Zakopanem latem

Imprezy regionalne w Zakopanem latem ubarwią Twój urlop i zbliżą Cię do podhalańskiej kultury. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, podczas którego możemy odkryć bogactwo całej góralskiej tradycji: muzykę, taniec, stroje, sztukę ludową i kuchnię. Zespoły ludowe z całego świata przyjeżdżają do Zakopanego, aby rywalizować o „Złote Ciupagi”. Masz niepowtarzalną okazję, aby poznać historię i sposób powstawania regionalnych instrumentów muzycznych. Festiwalowi towarzyszy konferencja naukowa. W ubiegłorocznej edycji jej tematem i motywem przewodnim całego wydarzenia były obrzędy weselne. Europejskie Targi Produktów Regionalnych promują zdrowe, lokalne produkty, nie tylko z Podhala. To szansa na odkrycie kulinarnych i rękodzielniczych tradycji różnych europejskich regionów. W trakcie targów odbywa się Festiwal Oscypka i Serów Wszelakich a towarzyszą im występy zespołów regionalnych i góralskich. Tej imprezy nie możesz przegapić! Również latem, dla upamiętnienia wizyty Jana Pawła II pod Giewontem organizowane są Dni Zakopanego. Celem imprezy jest pokazanie stolicy Tatr jako miasta wielowymiarowego, w którym spotykają się folklor, kultura, sport i rekreacja.

Zimowe imprezy regionalne w Zakopanem

Zimowe imprezy regionalne w Zakopanem to świetne urozmaicenie aktywnego wypoczynku. Jedyną w swoim rodzaju imprezą są Zako_Twory – targi dizajnu pod Giewontem. Młodzi, obiecujący twórcy prezentują swój dorobek z zakresu grafiki, biżuterii, mody i różnych form użytkowych. Targi odbywają się przed świętami, są więc wspaniałą okazją do kupienia niepowtarzalnych prezentów świątecznych dla bliskich. Ciekawą imprezą są także Parady Gazdowskie, w trakcie których górale rywalizują ze sobą na śnieżnym torze. Konkurencje są trzy: wyścigi Kumoterek (góralskich sanek), skiring (narciarze jadący za końmi) i ski-skiring (jeździec na koniu ciągnącym narciarza). To prawdziwa gratka dla miłośników koni i góralskiej kultury.

Na tych imprezach regionalnych w Zakopanem dla dzieci nikt nie będzie się nudzić!

Duży wybór imprez regionalnych w Zakopanem dla dzieci to gwarancja świetnej zabawy połączonej z walorami edukacyjnymi. W Muzeum Tatrzańskim w wakacje i ferie organizowane są warsztaty, podczas których najmłodsi mogą poznać podhalańską kulturę i sztukę, jednocześnie fantastycznie się bawiąc. Twoje dziecko może stworzyć las w słoiku, obrazy z nici i włóczki, zakładkę do książki z góralskimi motywami – a to nie wszystko. Muzeum Tatrzańskie organizuje również rodzinne warsztaty „Zakopiański Park Jurajski”, podczas których wraz z dziećmi odkryjecie, jakie zwierzęta zamieszkiwały dawniej Tatry. Bądź na bieżąco ze wszystkimi imprezami regionalnymi!
copyright © 2022 Region Tatry - wszelkie prawa zastrzeżone. Przebywając na stronie akceptujesz Politykę prywatności serwisu Region Tatry
{div_buy_onl_}