szukaj
Imprezy i wydarzenia w kategorii
teatr Zakopane
aktualnie brak imprez i wydarzeń.
Zobacz inne imprezy i wydarzenia:
{polecane_}
Nowe
zawody
16.07.2021
Ratusz - Nowy Targ
zawody
26.06.2021
. - Nowy Targ
wystawa
10:00 | 12.04.2021
Muzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma” - Zakopane
wystawa
9:00 | 12.04.2021
Centrum Promocji i Ochrony Torfowisk - Chochołów
Co warto wiedzieć!
Teatr Zakopane

Teatr w Zakopanem. Kulturalna rozrywka w mieście pod Tatrami

Teatry w Zakopanem są dwa. Dramatyczny, zawodowy Teatr Witkacego oraz Teatr Rozrywki RZT Szymoszkowa. Lubiane są zarówno przez mieszkańców Podhala jak i turystów. Każdy z teatrów proponuje inny rodzaj spektakli, dzięki temu bez problemu można dobrać tematykę spektaklu, która nas interesuje. Warto zapoznać się z bieżącym repertuarem. W sezonie turystycznym wybór zdecydowanie jest większy, nie oznacza to jednak, że w pozostałe miesiące nie ma ciekawych spektakli. Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem zakopiańskich teatrów.

Teatr Witkacego w Zakopanem. Spektakle, które musisz zobaczyć

Teatr Witkacego jest bardzo ważnym punktem na mapie Zakopanego. Założony został w latach 80. XX wieku. W swoich spektaklach nawiązuje do dziedzictwa kulturowego całego Podhala i Tatr oraz osób związanych z regionem. Przez cały rok na deskach teatru wystawiane są przedstawienia, które dostosowane są do sezonu turystycznego. Tematem przedstawień są rzeczy uniwersalne i istotne. Wystawiane są tu m.in. takie sztuki: „Metafizyka dwugłowego cięcia” Witkiewicza, „Demonizm zakopiański”, „Dom widzących ducha”, „Gombica Staska Kubina” i wiele innych. Poza sztukami prezentowane są tu recitale i koncerty. W holu teatru odbywają się wystawy plastyczne i koncerty.

Teatr Rozrywki RZT Szymaszkowa

Teatr Rozrywki RZT Szymaszkowa jest najnowszym teatrem w Zakopanem. Znajduje się na Polanie Szymoszkowej, z której roztacza się piękny widok na Tatry. W doskonały sposób spektakle nawiązują do ważnych tematów, jednocześnie rozśmieszając i bawiąc. Powstał z pasji i miłości do sztuki. W repertuarze są musicale, recitale, spektakle muzyczne i kabarety. Na deskach teatru można zobaczyć takie spektakle jak: spektakl dla dorosłych „Job”, spektakl muzyczny „Wesele”, recital „Piosenki wschodu”, bajka „Czerwony Kapturek, historia opowiedziana trochę inaczej” i wiele innych. W teatrze odbywają się również warsztaty dla dzieci i dorosłych oraz spektakle dla grup indywidualnych. Zakopiańskie teatry zaskakują widza, poruszają istotne tematy oraz bawią. Nie tylko w sezonie turystycznym, ale przez cały rok wystawiane są spektakle. Sprawdź w naszym kalendarium, kiedy i w którym teatrze odbędzie się najbliższe przedstawienie.
copyright © 2020 Region Tatry - wszelkie prawa zastrzeżone. Przebywając na stronie akceptujesz Politykę prywatności serwisu Region Tatry
{div_buy_onl_}