szukaj
 
wybierz datę od
wybierz datę do

1
wybierz datę od
Spektakle w zakopiańskich teatrach
teatr Zakopane {title_filtr}x
teatr
spektakl
20:15 | 22.01.2021
Teatr Witkacego - SPEKTAKL ON-LINE - Zakopane

spektakl
20:15 | 12.02.2021
Teatr Witkacego - SPEKTAKL ON-LINE - Zakopane

spektakl
21:15 | 26.02.2021
Teatr Witkacego - SPEKTAKL ON-LINE - Zakopane


POLECAMY
Co warto wiedzieć!
Teatr Zakopane

Teatr w Zakopanem. Kulturalna rozrywka w mieście pod Tatrami

Teatry w Zakopanem są dwa. Dramatyczny, zawodowy Teatr Witkacego oraz Teatr Rozrywki RZT Szymoszkowa. Lubiane są zarówno przez mieszkańców Podhala jak i turystów. Każdy z teatrów proponuje inny rodzaj spektakli, dzięki temu bez problemu można dobrać tematykę spektaklu, która nas interesuje. Warto zapoznać się z bieżącym repertuarem. W sezonie turystycznym wybór zdecydowanie jest większy, nie oznacza to jednak, że w pozostałe miesiące nie ma ciekawych spektakli. Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem zakopiańskich teatrów.

Teatr Witkacego w Zakopanem. Spektakle, które musisz zobaczyć

Teatr Witkacego jest bardzo ważnym punktem na mapie Zakopanego. Założony został w latach 80. XX wieku. W swoich spektaklach nawiązuje do dziedzictwa kulturowego całego Podhala i Tatr oraz osób związanych z regionem. Przez cały rok na deskach teatru wystawiane są przedstawienia, które dostosowane są do sezonu turystycznego. Tematem przedstawień są rzeczy uniwersalne i istotne. Wystawiane są tu m.in. takie sztuki: „Metafizyka dwugłowego cięcia” Witkiewicza, „Demonizm zakopiański”, „Dom widzących ducha”, „Gombica Staska Kubina” i wiele innych. Poza sztukami prezentowane są tu recitale i koncerty. W holu teatru odbywają się wystawy plastyczne i koncerty.

Teatr Rozrywki RZT Szymaszkowa

Teatr Rozrywki RZT Szymaszkowa jest najnowszym teatrem w Zakopanem. Znajduje się na Polanie Szymoszkowej, z której roztacza się piękny widok na Tatry. W doskonały sposób spektakle nawiązują do ważnych tematów, jednocześnie rozśmieszając i bawiąc. Powstał z pasji i miłości do sztuki. W repertuarze są musicale, recitale, spektakle muzyczne i kabarety. Na deskach teatru można zobaczyć takie spektakle jak: spektakl dla dorosłych „Job”, spektakl muzyczny „Wesele”, recital „Piosenki wschodu”, bajka „Czerwony Kapturek, historia opowiedziana trochę inaczej” i wiele innych. W teatrze odbywają się również warsztaty dla dzieci i dorosłych oraz spektakle dla grup indywidualnych. Zakopiańskie teatry zaskakują widza, poruszają istotne tematy oraz bawią. Nie tylko w sezonie turystycznym, ale przez cały rok wystawiane są spektakle. Sprawdź w naszym kalendarium, kiedy i w którym teatrze odbędzie się najbliższe przedstawienie.
copyright © 2020 Region Tatry - wszelkie prawa zastrzeżone. Przebywając na stronie akceptujesz Politykę prywatności serwisu Region Tatry
{div_buy_onl_}