szukaj
Bukowina Tatrzańska
aktualnie brak imprez i wydarzeń.
Zobacz imprezy i wydarzenia w innych miejscowościach:
Polecane
wieczór literacki
19:00 | 2020-12-08
Harenda - Muzeum Jana Kasprowicza - Zakopane
wystawa
9:00 | 2020-12-11
Centrum Informacji Turystycznej w Kościelisku - Kościelisko
Nowe
wystawa
18:00 | 06.12.2020
Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego - Zakopane
warsztaty
18:00 | 03.12.2020
Galeria sztuki BWA JATKI - Nowy Targ
impreza klubowa
20:00 | 31.12.2020
Sport Corner - Zakopane
wystawa
15:00 | 02.12.2020
Kuźnice - Zakopane
Co warto wiedzieć!
Imprezy Bukowina Tatrzańska

Wydarzenia w Bukowinie Tatrzańskiej

Jeśli twoje urlopowe plany krążą wokół podhalańskich miejscowości, z pewnością spodobają Ci się wydarzenia w Bukowinie Tatrzańskiej w których możesz wziąć udział. Kalendarz tej miejscowości bogaty jest w wydarzenia kulturalne, imprezy oraz inne atrakcje. Miejscowości pod Tatrami mają do zaoferowania nie tylko górskie wycieczki i szusowanie po stokach. Dobrze jest wypocząć po całym dniu na szlaku słuchając góralskiej muzyki lub oglądając ciekawe przedstawienie.

Imprezy kulturalne w Bukowinie Tatrzańskiej

Chcąc lepiej poznać historie regionu, podczas wizyty na Podhalu, warto wziąć udział w imprezach kulturalnych w Bukowinie Tatrzańskiej. Od ponad 50 lat odbywa się tutaj Festiwal Folkloru Polskiego „Sabałowe Bajania”. Patronem tego festiwalu jest Jan „Sabała” Krzeptowski, który jako znany gawędziarz i pieśniarz, został symbolem dawnej kultury góralskiej. Stworzone przez niego melodie grane są przez ludowe góralskie kapele, ale nie tylko. Na festiwal przyjeżdżają muzycy, którzy kontynuują kulturę regionu. Uczestnicy oceniani są przez jury złożone z etnografów, etnomuzykantów oraz znawców folkloru, którzy zwracają uwagę nie tylko na graną muzykę, ale również strój i gwarę. Festiwal to również spektakle, koncerty folkowe, wystawy oraz degustacje regionalnych potraw. W lipcu Bukowina Tatrzańska zaprasza na Międzywojewódzki Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych. Jest to niesamowita gratka, ponieważ można zobaczyć teatry z województw: śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego czy opolskiego. Sejmik ma na celu popularyzacje wiejskich zespołów teatralnych i pokazanie kultury ludowej.

Karnawał Góralski w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej

Na imprezę, która odbywa się w lutym, każdy czeka z utęsknieniem, mowa oczywiście o Karnawale Góralskim, który odbywa się w Bukowiańskim Centrum Kultury „Dom Ludowy” w Bukowinie Tatrzańskiej. Jest to okazja to poznania najlepszych polskich grup kolędniczych oraz zobaczyć góralski i zbójnicki taniec, przewidzianych jest wiele dodatkowych atrakcji. Domu Ludowy zaprasza na teatralne przedstawienia, które wystawiane są w styczniu i lutym oraz lipcu i sierpniu. Zaskoczeniem może być to, że aktorami są górale – mieszkańcy Bukowiny Tatrzańskiej. Teatr działa nieprzerwanie od 1923 roku i nagradzany jest w wielu konkursach. Bukowina Tatrzańska zaprasza wszystkich gości do poznania regionalnego folkloru. Gwarantuje niesamowite wrażenia i dużą dawkę humoru.
copyright © 2020 Region Tatry - wszelkie prawa zastrzeżone. Przebywając na stronie akceptujesz Politykę prywatności serwisu Region Tatry
{div_buy_onl_}