szukaj
Kościelisko
aktualnie brak imprez i wydarzeń.
Zobacz imprezy i wydarzenia w innych miejscowościach:
Polecane
wystawa
2023-12-02
Zakopane Gubałówka - Zakopane
impreza klubowa
21:30 | 2023-12-02
Le Scandale Zakopane - Zakopane
impreza klubowa
21:30 | 2023-12-02
Le Scandale Zakopane - Zakopane
impreza klubowa
22:00 | 2023-12-31
Le Scandale Zakopane - Zakopane
Nowe
wystawa
02.12.2023
Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego - Zakopane
wystawa
10:00 | 02.12.2023
Muzeum Karola Szymanowskiego w willi Atma - Zakopane
wystawa
02.12.2023
Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego - Zakopane
Co warto wiedzieć!
Imprezy w Kościelisku

Imprezy w Kościelisku

Imprezy w Kościelisku nie tylko urozmaicą pobyt w tych pięknych stronach, ale pozwolą też lepiej poznać region pod Tatrami. Gmina Kościelisko jest jednym z piękniejszych podgórskich obszarów w Polsce. Niesamowity widok na Tatry sprawia, że nie do Zakopanego, a właśnie do Kościeliska przyjeżdżają rzesze turystów. To właśnie z myślą o nich oraz tych przybywających z okolic, Gmina organizuje liczne imprezy i wydarzenia. Zobacz sam co Cię czeka.

Imprezy regionalne w Kościelisku

Pozwalają poznać kulturę i folklor, można posłuchać góralskiej muzyki i zobaczyć regionalne stroje. Imprezy regionalne w Kościelisku sprawią, że wyjedziesz stąd bogatszy o ciekawą wiedzę i doświadczenia. W pierwszych dnia maja odbywa się „Przednówek na Polanach”. Jest to przegląd śpiewu pasterskiego oraz gry na instrumentach pasterskich. Zdecydowanie warto nie przegapić tej imprezy. Koło Gospodyń Wiejskich w Kościelisku w czerwcu zaprasza na konkurs ciast „Góralskie Słodkości”. Ciasta oceniane są w różnych kategoriach. Wybierana jest również „Królowa Wypieków” oraz nagrodzone jest ciasto z najzabawniejszą nazwą. Każdy łasuch powinien tu być.

Imprezy zimą w Kościelisku

Nie tylko latem dużo się dzieje, imprezy zimą w Kościelisku są równie ciekawe. „Parada Gazdowska”, zwana również Kumoterską Gońbą, jest wielkim wydarzeniem. Imprezę rozpoczyna Parada Gazdowska, podczas której Gazdowie i Gaździny, Kumotrzy i Kumoski przejadą w tradycyjnych dwuosobowych saniach, zwanych Kumoterkami, oraz w zaprzęgach parokonnych. Jury ocenia elementy składające się na wygląd zaprzęgów i osób. Im bardziej tradycyjne tym lepiej. Wszyscy czekają na najbardziej widowiskową część, czyli wyścigi kumoterek, skiring i ski-skiringu. Jeśli nie masz pojęcia co to jest, śpieszymy z wyjaśnieniem. Podczas wyścigu kumoterek w małych sankach powozi mężczyzna, kobieta siedzi w sankach. Skiring to zawody, które polegają na tym, że narciarz jedzie za galopującym koniem, ski-skiring natomiast to zawody, podczas których narciarz jedzie za koniem, a koniem powozi jeździec. Brzmi niesamowicie, prawda? Parada ma miejsce podczas „Ferii z Folklorem”. Wydarzenie to obfituje w liczne koncerty, kolędowanie czy w góralskie wykonanie jasełek.

Trasy biegówkowe w Kościelisku Trasy biegówkowe w Kościelisku sprawiają, że jest to istny raj dla miłośników tego sportu. Odpowiedni mikroklimat pozwala na utrzymanie tras narciarskich o wiele dłużej niż w innych częściach Polski. Trasa biegowa na Chotarzu jest jedną z piękniej położonych tras pod Tatrami. Idealna zarówno na stawianie pierwszych kroków jak i na solidny trening. Oznakowane i profesjonalnie przygotowane przez ratrak pod styl klasyczny trasy mają długość 5 i 10 km.

Imprezy w Gminie Kościelisko

Imprezy w Gminie Kościelisko dla dzieci i dorosłych. W skład Gminy wchodzą trzy podhalańskie wsie: Kościelisko, Dzianisz i Witów. Każda z nich ma swoje atuty oraz organizuje niesamowite wydarzenia. Majówka w Dzianiszu to konkursy, koncerty i Przegląd Dziecięcych Zespołów Regionalnych. W ostatnią niedzielę lipca organizowana jest Witowiańsko Watra, podczas której odbywa się uroczysty przejazd powozami konnymi, rozpalana jest góralska warta (czyli ognisko), następnie scenę zapełniają zespoły regionalne z Witowa i okolic. W listopadzie polecamy cykliczny koncert „Majowe Granie”, który dedykowany jest Markowi Łabunowiczowi – Mai i Bartkowi Olszańskiemu, tatrzańskim ratownikom, którzy zginęli podczas wyprawy ratunkowej w 2001 roku. Na stadionie biathlonowym w Kościelisku odbywa się Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych. Przyciąga ona wielu wystawców, można zobaczyć zarówno miniaturki, jak i olbrzymie rasy.

Piękne krokusy w Kościelisku

W kwietniu pojawiają się krokusy w Kościelisku. Są one głównym wiosennym symbolem nie tylko gminy, ale też Podhala. Te małe fioletowe kwiatuszki przyciągają rzesze miłośników natury, pięknych widoków i fotografów. Najpopularniejszym miejscem jest Dolina Chochołowska, ale można też je zobaczyć na polanach w Kościelisku i wielu innych miejscach. „Hokus Krokus” to akcja, która ma celu ochronę krokusów oraz wskazuje alternatywne miejsca, w których można je oglądać. Śledź kalendarz i nie przegap pierwszych, fioletowych zwiastunów wiosny.
copyright © 2022 Region Tatry - wszelkie prawa zastrzeżone. Przebywając na stronie akceptujesz Politykę prywatności serwisu Region Tatry
{div_buy_onl_}