szukaj
Wyżnia Dolina Chochołowska  - doliny - dolina - Tatry

Wyżnia Dolina Chochołowska

dolina

Trasa
Zapisz

Mapa
Tatry

Godziny otwarcia
{main_atraction_hours_sezon_}
Facebook
E-mail

Wyżnia Dolina ChochołowskaWyżnia Dolina Chochołowska jest zachodnim odgałęzieniem górnej części Doliny Chochołowskiej, szlak przez nią wiodący, prowadzi pod główną grań Tatr Zachodnich – na Przełęcz Zawracie i dalej na szczyt Wołowca. Został on oznakowany w 1901 roku jako pierwszy w Dolinie Chochołowskiej. Wyżnia Dolina Chochołowska jest odgałęzieniem Doliny Chochołowskiej i ciekawym jej przedłużeniem, którym warto się przejść po odpoczynku na Polanie.

Rejon: Tatry Zachodnie
Punkt wyjścia: przy Schronisku PTTK na Polanie Chochołowskiej
Trudności: nie ma trudności technicznych
Czas przejścia: dolina ma długość około 5 km. Czas przejścia od Schroniska PTTK na Polanie Chochołowskiej na Wołowiec zajmie około 2 godz. 40 min.
Kolor szlaku: zielony
Dojazd: samochodem lub busem z Zakopanego do Siwej Polany, stąd spacer lub bryczką Doliną Chochołowską do rozdroża na Polanie Chochołowskiej

Dokładny opis przejścia Doliny Chochołowskiej znajduje się tutaj.

Wycieczka Wyżnią Doliną Chochołowską


Szlak Wyżnią Doliną Chochołowską, który prowadzi na Wołowiec (2064 m n.p.m.) zaczyna się przed Schroniskiem w Dolinie Chochołowskiej. Od głównego szlaku odbijamy w lewo, mijając polanki wchodzimy do świerkowego lasu. Na początku idziemy wygodną, szeroką i płaską drogą, która z czasem będzie prowadzić coraz bardziej pod górę. Po około 40 minutach marszu dojdziemy do Wyżniej Polany Chochołowskiej, która zwana była Sołtysią.
Za polaną las zastąpi piętro kosodrzewiny, nareszcie możemy podziwiać widoki. Ukarze się Rakoń, Wołowiec, Łopata oraz Czerwony Wierch Chochołowski. W tym miejscu warto uzupełnić zapas wody, ostatni raz przechodzimy w pobliżu potoku.

Wyżnią Doliną Chochołowską na Przełęcz Zawracie


Ostatni etap drogi na Przełęcz Zawracie, który prowadzi przez Wyżnią Dolinę Chochołowską jest dość stromy, na ostatnim odcinku pomocne są kamienne schody.
Przełęcz Zawracie, leży pomiędzy Rakoniem i Wołowcem, na wysokości 1883 m n.p.m. Znajduje się tu skrzyżowanie szlaków. Niebieskim, na południe, dojdziemy na szczyt Wołowca, w kierunku północnym na Rakoń. Zielony sprowadzi nas z powrotem w dół, do Doliny Chochołowskiej.

Szlaki turystyczne Wyżniej Doliny Chochołowskiej


•    zielony z Polany Chochołowskiej, który prowadzi przez Wyżnią Dolinę Chochołowską, na Wołowiec.
 
Galeria zdjęć (1)
Wyżnia Dolina Chochołowska  - doliny - dolina - Tatry


POLECAMY
copyright © 2022 Region Tatry - wszelkie prawa zastrzeżone. Przebywając na stronie akceptujesz Politykę prywatności serwisu Region Tatry
zamknij
Wyżnia Dolina Chochołowska
Tatry,